Wełna na plus

Budując nowy dom, kupując z rynku wtórnego, czy też remontując, ten, w którym mieszkamy, chcemy by był jak najbardziej energooszczędny. Koszty ogrzewania domu mają znaczący wpływ na grubość naszego portfela. Warto więc, zastanowić się, nad jak najlepszym i efektywnym ociepleniem. Jednym z izolatorów termicznych jest wełna mineralna. Stosujemy ją do dociepleń ścian, stropów, dachów, czy stropodachów. Jest uniwersalnym produktem, który ociepli cały nasz dom i pozwoli na duże oszczędności, przy dalszej eksploatacji budynku. Niewątpliwie jest to zaletą, ale nie jedyną…

Jakie zalety?

Izolacja termiczna jest zdecydowanie ważnym atutem, jaki posiada wełna mineralna. Są jednak i inne, którymi może uczynić nasze życie, bardziej komfortowym i przyjemnym. Do takich należy jej zdolność do pochłaniania dźwięków. Jest świetnym izolatorem akustycznym. Wypełniając nią ścianki działowe w naszym domu, możemy mieć pewność, że dźwięki z jednego pomieszczenia, nie będą słyszalne w sąsiednim. Kolejnym ważnym argumentem, przemawiającym za zastosowaniem wełny mineralnej, jest jej niepalność. Charakteryzuje się ona wysoką temperaturą topnienia, w zależności od rodzaju, od 1000, nawet do 1500 stopni Celsjusza. Jest więc, bardzo dobrym produktem ognioodpornym. Ma to duże znaczenie, biorąc pod uwagę nasze bezpieczeństwo. Następną z zalet jest wodoodporność i paro-przepuszczalność, co zapewnia odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach mieszkalnych. To nie jedyne atuty wełny, ale najbardziej działające na wyobraźnię.

Czy warto?

Zalety opisane wcześniej, zdecydowanie przemawiają, za zastosowaniem wełny mineralnej. Jest bezpieczna, wyprodukowana z surowców mineralnych, nietoksyczna. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, co gwarantuje długi czas użytkowania. Wszystko przemawia za tym, że wełna mineralna jest złotym środkiem, w kwestii ocieplenia, wyciszenia i bezpieczeństwa. Jest produktem praktycznie niewadliwym. Ewentualne wady czy defekty, są raczej następstwem, nieprofesjonalnego docieplenia domu. Ważne aby prace docieplające, wykonała firma, której reputacja jest wysoko oceniana. Wtedy będziemy mogli cieszyć się, dobrze wykonanym ociepleniem naszego domu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *