Ocieplanie poddasza – ważne informacje

Większość przedsiębiorców stawiających budynek wie, jak istotna jest właściwa izolacja cieplna ścian. Jednak jednakowo ogromne znaczenie ma właściwe ocieplenie dachui poddasza, poprzez jakie może przechodzić od 10 aż do 25% drogocennego ciepła. Należałoby zatem przemyśleć o ich efektywnej izolacji, aby snu z powiek nie spędzały nam troski o duże rachunkami za ogrzewanie.

Jaki produkt dobrać do ocieplenia poddasza?

Dobierając produkt do izolacji poddasza, musimy pamiętać, iż będzie on „umieszczany” w powierzchnie pomiędzy więźbą dachową. Z tego powodu tak istotne jest upewnienie się, czy będzie on umiał je wszelkie dobrze napełnić, czy sklejki będą prawidłowo oraz precyzyjnie do siebie przylegały i czy uda się szybko dojść do kątów oraz załamań. Więc doskonale sprawdzają się artykuły rozciągliwe, jakie można szybko dostosować do nierówności oraz dziur poddasza. Doskonałym wyjściem będzie wełna mineralna, i też ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Piankę nanosi się techniką natryskową, co pozwoli na usunięcie wszelkich potencjalnych mostków cieplnych. Izolacje natryskowe są wykorzystywane dopiero od niedawna, jednakże szybko zdobywają kolejnych fanów. W chwili dzisiejszej większą sławą wciąż cieszy się wciąż ocieplenie poddasza styropianem. Jednak takie wyjście wymaga ogromnych umiejętności monterskich, natomiast nieodpowiednie dopasowanie sklejek może się wiązać z większymi stratami energii termicznej.

Jedna powłoka to za mało

Istotną kwestią, o jaką należy się zatroszczyć przy ogrzewaniu, to wybór właściwego artykułu. Sprawa nie jest tak oczywista, jak potrafiło się to wydawać. Decydując się na określony produkt izolacyjny nie ograniczajmy się tylko do elementu przekazywania ciepła. Gdyż izolację poddasza umieszczamy w powierzchnie między elementami drewnianej więźby dachowej, produkt winien być także miękki oraz precyzyjnie przylegać do wszelkich kątów oraz załamań. Twarde sklejki, np. ze styropianu, nie zdadzą testu, gdyż pozostawiają za duże przerwy, poprzez jakie uchodzi ciepło.

rockwool

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *